Az V. kerületi fair trade kávézó-bankfiók sikere után a MagNet Bank tovább folytatja közösségi élménytereinek létrehozását. A november 21-én újonnan nyílt székesfehérvári helyszín a banki funkciókon túl közösségi irodaként* is működik, ahova betérhetnek dolgozni, tárgyalni, eszmét cserélni egymással a helyi vállalkozók, civil szervezetek. A Bank ezzel első alkalommal lép ki a Főváros vonzáskörzetéből, és teremt lehetőséget a közösségi bankolásra vidéken is.
Ha a közösségi jelzőt fokozni lehet, akkor a fehérvári helyszín közösségi a négyzeten.
A MagNet ismét olyan teret alakított ki ügyfelei számára, ahol barátságos környezetben, egyenrangú és fesztelen találkozás jöhet létre a felek között, ahol élmény bankügyeket intézni. Az enteriőr híven tükrözi a Bank filozófiáját, melynek része a klasszikus hivatali légkör felszámolása, a zöld és civil projektek támogatása.
A közösségi iroda funkcióval a Bank szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy a városban a jelenleginél is pezsgőbb üzleti és kulturális élet jöhessen létre. Az iroda 14 munkaállomásán alkalmi vagy akár rendszeres bérleti konstrukcióban végezhetik munkájukat az egyébként magányos home office rendszerben dolgozók. A Bank ügyfelei és civil partnerei kedvezményes áron vehetik igénybe a közösségi iroda szolgáltatásait. Az infrastruktúra adott: wifi, szkenner, nyomtató, bérelhető tárgyalók, zárható szekrények és közösségi konyha biztosítják, hogy minden körülmény ideális legyen a szellemi alkotáshoz. A Bank azt reméli, hogy a helyszínen értékes együttműködések is születnek majd.
„Ezúttal egy olyan innovációs műhelyt álmodtunk meg, ahol startupper-ek, társadalmi vállalkozók és civil szervezetek kooperálnak, ahol környezetileg és társadalmilag hasznos projektek születnek, melyeket egyébként bankként is örömmel finanszíroznánk.” – vallja Pozsonyi Gábor, a MagNet Bank vezérigazgató-helyettese.
Az enteriőr tervezésére ismét Nikoletti Petra és a Térkultúra csapata kapott megbízást, akik igazán önazonos teret hoztak létre a MagNet számára, és abban is segítettek, hogy a helyszínen érvényesüljenek a Bank számára oly fontos fenntarthatósági szempontok. A fiatalos, barátságos térbe az egyedi design bútorok mellé ismét bekerültek a már korábban megszokott zöldfal és élő fák, továbbá az újrahasznosított bútorok itt is domináns szerephez jutottak.
A többi bankfiókhoz hasonlóan, a Székesfehérvári Közösségi Pont is akadálymentes és kutyabarát helyszín.